Powtórka z Czarnobyla? Elektrownia może eksplodować, Niemcy rozdają tabletki z jodem!

Powtórka z Czarnobyla? Elektrownia może eksplodować, Niemcy rozdają tabletki z jodem!

Zobacz także:

Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z monitoringu!
Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z...
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia. Odpowiada na zarzuty!
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia....

W Akwizgranie na zachodzie Niemiec rozpoczęła się akcja rozdawania tabletek z jodem. Mieszkańcy obawiają się awarii elektrowni atomowej znajdującej się po drugiej stronie granicy w Belgii. Próby doprowadzenia do zamknięcia elektrowni się nie powiodły.

 

Prawo do bezpłatnego lekarstwa mają wszyscy mieszkańcy Akwizgranu i okolic poniżej 45. roku życia – około 600 tys. osób. Władze regionu obawiają się, że w przypadku katastrofy zabraknie czasu, by zaopatrzyć wszystkich potrzebujących.

 

Jeden z bloków belgijskiej elektrowni atomowej Tihange ma na powłoce tysiące mikroskopijnych rys. Niemiecki rząd od dawna bez powodzenia zabiegał o wyłączenie reaktora Tihange 2 do czasu wyjaśnienia wątpliwości, a władze Akwizgranu walczą przed belgijskim sądem o zamknięcie elektrowni. Tihange znajduje się 70 km od granicy z Niemcami.

 

Ta informacja nasuwa skojarzenia z katastrofą w Czarnobylu w 1986 r. Starsze osoby pamiętają łykanie płynu z jodem w szkołach. Wówczas z Prypeci, gdzie wydarzyła się katastrofa, a także z kilku sąsiednich miejscowości, w efekcie skażenia ewakuowano i przesiedlono ponad 350 000 osób.

 

źródło: niezalezna.pl

ZAMKNIJ