Nieprawdopodobny sukces PiS! Tego nie udało się osiągnąć żadnemu rządowi

Nieprawdopodobny sukces PiS! Tego nie udało się osiągnąć żadnemu rządowi

Zobacz także:

Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z monitoringu!
Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z...
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia. Odpowiada na zarzuty!
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia....

Ten sukces będzie Prawu i Sprawiedliwości pamiętany przez bardzo długi czas. Oto rządzącej od niespełna dwóch lat partii udało się zrobić coś, czego nie były w stanie – albo po prostu nie chciały – osiągnąć koalicje rządzące Polską po 1989 roku.

 

Po tzw. transformacji ustrojowej nasz kraj dotknęła największa fala migracji za granicę. Jeszcze większe rzesze Polaków opuściły Ojczyznę po wejściu do Unii Europejskiej. Wielka Brytania, Niemcy czy Francja – to najpopularniejsze kierunki, w jakich za chlebem emigrowali rodacy, by napędzać cieżką pracą obcą gospodarkę. Wcześniej setki tysięcy wybyło aż za ocean – do Stanów Zjednoczonych i Kanady.

 

Przez ponad 20 lat byli niemal zgodni: do Polski nie ma po co wracać. Teraz jednak ten trend się odwraca. Coraz więcej Polaków deklaruje, że chce wrócić do kraju i zrobi to w najbliższym czasie. Przypadkiem, czy nie (zdania są podzielone) sytuacja ta zbiegła się w czasie z rządami partii Jarosława Kaczyńskiego.

 

Odkąd władzę w Polsce sprawuje „dobra zmiana”, procent Polaków, którzy postanowili jednak wrócić do Polski, wzrasta w zawrotnym tempie. Emigrantom podoba się m.in. twarda polityka rządu wobec imigrantów muzułmańskich, którzy stwarzają coraz większe zagrożenie na zachodzie, coraz bardziej przyjazna polityka prorodzinna czy walka z patologiami w wymiarze sprawiedliwości. Wielu Polaków na forach polonijnych przyznaje: do naszego kraju wreszcie wraca normalność.

 

Czytelnicy polishexpress.co.uk – portalu dla Polaków na Wyspach Brytyjskich – w swoim głosowaniu nie pozostawili wątpliwości. Równo 65% z nich deklaruje, że planuje powrót na stałe do Polski. „Wracamy po 14 latach […] W Polsce nie jest idealnie, ale damy radę i bez kredytu. Dla dzieci to też inna rzeczywistość, cała rodzina tam, dziadkowie, rodzeństwo… Dość tułaczki” – napisał jeden z użytkowników „Polish Express”.

 

Polscy emigranci nie ukrywają też, że bardzo pomocne dla ich rodzin będą po powrocie (albo już są – dla tych, którzy wrócili) programy autorstwa PiS – Rodzina 500+ oraz Mieszkanie Plus. Zauważają, że żaden rząd do tej pory nie pomagał rodzinom chcącym żyć w kraju w tak znaczny i bezpośredni sposób. Nie bez znaczenia są też rządowe zmiany w kwestii kwoty wolnej od podatku, która – niestety wolno – ale ciągle rośnie. Dodatkowo planowane są nowe udogodnienia dla startujących przedsiębiorców.

 

Jeszcze kilka lat temu tylko kilka procent pytanych deklarowało, że ma zamiar wrócić z emigracji do Polski. Tendencja wzrostowa jest bardzo mocna, co może tylko cieszyć.

 

źródło: polishexpress.co.uk

ZAMKNIJ