BRAWO! Polka mistrzynią świata! Wszyscy płakali podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego!

W Irlandzkiej stolicy odbyły się mistrzostwa świata w biegu 24 godzinnym. Główną faworytką mistrzostw była nasza rodaczka Patrycja Bereznowska.

BRAWO! Polka mistrzynią świata! Wszyscy płakali podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego!

Zobacz także:

Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z monitoringu!
Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z...
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia. Odpowiada na zarzuty!
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia....

Patrycja Bereznowska biegaczka z Ossowa ma już na swoim koncie tytuł Mistrzyni Świata. Od stycznia biega pod skrzydłami Wieliszew Heron Team w sekcji biegowej. Nasza reprezentantka w ciągu doby przebiegła ponad 258 km. Tym samym ustanowiła nowy rekord świata.

 

Podczas zawodów w Belfaście wicemistrzostwo świata zdobyła, także reprezentantka Polski Aleksandra Niwińska. Brąz wśród mężczyzn z nowym rekordem Polski uzyskał Sebastian Białobrzeski.

 

Patrycja Bereznowska na swoim koncie ma już: mistrzostwo świata w Turynie (241,63 km) w 2015roku. Wicemistrzostwo Europy w biegu 24 h i jest rekordzistką Polski w biegu na 100 km w 2016 roku oraz ustanowiła rekord w ultramaratońskiej setce w holenderskim Deventer z wynikiem 8 godzin i 56 sekund.


Patrycja Bereznowska w kwietniu tego roku ustanowiła rekord świata w biegu 24 godzinnym uzyskując odległość 256,24 km. Tym samym poprawiała poprzedni rekord o kilometr, który ustanowiła w 2011 biegaczka z Japonii Mami Kudo.

 

W Belfaście poprawiła swój wynik, ustanawiając nowy rekord świata z rezultatem wynoszącym 258,34 km.

 

Nasza rodaczka na co dzień jest instruktorką jazdy konnej oraz zajmuję się trenowaniem koni do jazdy wierzchowej oraz rekreacyjnej. Skończyła także hodowlę koni i jeździectwo na Akademii Rolniczej w Lublinie.

 

Łączy pasję biegania z jeździectwem. Startuje regularnie w ultra biegach, w których odnosi wiele sukcesów i zwycięstw.


Niedawno została ambasadorką Ultramaratonu Powstańca 1944-2017 (63 km), który odbędzie się 30 lipca w Wieliszewie. W gminie tej popularyzuje bieganie w cyklach biegowych zwanych Wieliszewskim Crossingiem.

wRealu24.pl 

ZAMKNIJ